Чемпіонати із гри «Сапер»

Окрім гри задля розваги, деякі люди ставляться до «Сапера», як до спорту. Є світовий рейтинг гравців у «Сапер». Нижче ви можете подивитися старе відео із попереднім світовим рекордом на складності «Експерт» (наразі це 26,59 секунд):

Вам потрібно знати декілька речей, якщо ви хочете змагатися і потрапити у рейтинги. По-перше, ви не можете грати у будь-яку версію гри «Сапер». Наприклад, ви не можете використовувати «Microsoft Minesweeper», бо відомо, що є помилки у грі, які дозволяють гравцям махлювати. Також жодна з онлайн версій не підходить для змагань. Натомість вам потрібно завантажити одну із наступних програм (які, на жаль, зараз тільки доступні на системі Microsoft Windows): «Minesweeper Arbiter», «Minesweeper X» або «Viennasweeper». Ці програми автоматично зберігають відео вашого ігрового процесу. Потім ви можете надіслати ці відео на «Authoritative Minesweeper» (після реєстрації) і приєднатися до рейтингів.

Іноді щастить, і ви вирішуєте гру в один клік. Це стається доволі часто, особливо на рівні складності «Початківець». Тому встановлено обмеження, щоб заборонити результати, отримані на занадто легких полях. Як ці обмеження працюють? Щоб це зрозуміти, вам потрібно розібратися із «3BV».

Що таке «3BV»?

«3BV» — це мінімальна кількість кліків, які потрібно зробити, щоб вирішити гру.

«3BV» визначає наскільки просте поле гри «Сапер». Якщо «3BV» = 1, то ви вирішите гру в один клік. Щоб обмежити використання надто простих полів, наразі на рівні складності «Початківець» мінімальне «3BV» становить 2 кліка, на складності «Аматор» — 30, а на складності «Експерт» — 100. Більше про «3BV» ви можете дізнатися у статті на вебсайті «Minesweeper Wiki».

Ви можете прочитати більше про глобальні рейтинги на вебсайті «Minesweeper Ranking Rules».

Поширені запитання

Спільнота гри «Сапер» використовує ще багато іншої статистики зі складними назвами. Все ж вони не є предметом цього простого вступу до гри. Ви можете побачити їх у цьому відео, де гросмейстер гри «Сапер» бʼє світовий рекорд на складності «Експерт» і вся статистика підраховується у реальному часі:

Бажаємо побити його рекорд!